Hovorčovice - Rodinný podkrovní dům

Název stavby: Rodinný podkrovní dům
Charakter stavby: Novostavba
Místo stavby: Hovorčovice
Termín realizace: ???
Projektant: Ing. Milan Grubauer
Provádění stavebního dozoru: ???

První nadzemní podlaží rodinného domu (přízemí) je řešeno jako denní část rodinného domu společně s technickým zázemím celého objektu. Vstup do objektu je řešen ze západní strany. Vjezd a vstup na pozemek a následně do dvojgaráže v rodinném domě. Je situován rovněž ze západní strany.

Z krytého závětří se čelně vstoupí do střední chodby, která tvoří propojovací prvek mezi ostatními místnostmi v přízemí a současně je zde umístěno jednoramenné dvakrát zalomené schodiště s pozvolně lomenými stupni vedoucí do podkroví rodinného domu. Ze střední chodby se tedy vstupuje do prostorného obývacího pokoje, jehož součástí je i kuchyně s jídelnou, společenské místnosti, pracovní koupelny s WC a kotlem na vytápění a do dvojgaráže pro osobní vozidla. Pod schodištěm je umístěna místnost komora. Ve východní stěně obývacího pokoje je umístěn výstup na případnou terasu při rodinném domě a to velkými balkónovými dvoukřídlovými dveřmi.

Druhé nadzemní podlaží (podkroví) objektu je řešeno jako noční část domu. Obsahuje tedy chodbu nad výstupním schodištěm se vstupy do čtyř samostatných ložnic, pracovny a koupelny s WC. Ložnice na západní straně rodinného domu je obohacena o balkon a samostatnou koupelnu. Osvětlení podkrovních místností je řešeno především okny ve štítech. Hluboké místnosti a místnosti, které nemají štítovou stěnu, jsou prosvětlovány a větrány okny střešními.

Zastřešení objektu rodinného domu je navrženo sedlovým dřevěným krovem s polovalbami. Střešní krytina je navržena betonová tašková krytina KM-Beta v barvě šedé. Krov obsahuje dvě štítové stěny ve směrech na západ a na jih pozemku.

Celková zastavěná plocha novostavby rodinného domu je 165,7m2.