Tuháň - Rodinný podkrovní dům - Tuháň

Název stavby: Rodinný podkrovní dům
Charakter stavby: Novostavba
Místo stavby: Tuháň
Termín realizace: ???
Projektant: Ing. Milan Grubauer
Provádění stavebního dozoru: ???

První nadzemní podlaží (dále jen přízemí) je řešeno jako denní část rodinného domu společně s technickým zázemím celého objektu. Vstup do objektu je řešen ze severní strany společně s vjezdem do pozemku a následně do garáže, která je součástí přízemí rodinného domu.

Ze vstupního zádveří v objektu se vlevo vstoupí do hlavní vnitřní chodby. Z vnitřní chodby objektu jsou situovány vstupy do koupelny, WC, obývacího pokoje, pokoje pro hosty a po tříramenném dvakrát zalomeném schodišti se dvěmi mezipodestami do podkroví rodinného domu. Pod schodištěm je umístěna místnost komory. Místnost obývacího pokoje he otevřeně propojena s místností jídelny a kuchyně. V kuchyni je situována samostatná místnost spíž. Na jihovýchodní stranu pozemku je z obývacího pokoje situován výstup velkými jednokřídlovými balkónovými dveřmi na případnou terasu při objektu. Součástí přízemí rodinného domu je samostatná část garáže pro osobní vozidlo s oddělenou místností dílny.

Druhé nadzemní podlaží (dále jen podkroví) objektu je řešeno jako noční část domu. Obsahuje tedy chodbu nad výstupním schodištěm, z níž jsou situovány vstupy do ostatních místností v podkroví. Ostatními místnostmi se rozumí pracovna, dětský pokoj, prostorná koupelna, samostatné WC, šatna a ložnice. Místnost sklad nad garáží s dílnou je přístupná z přízemí z garáže po skládacím stropním schodišti a od obytné části je oddělená nosnou stěnou. Ve směru na jižní stranu je situována místnost kryté zapuštěné lodžie k místnosti ložnice. Osvětlení podkrovních místností je řešeno především okny ve štítech. Hluboké místnosti a místnosti, které nejsou ve štítech, jsou prosvětlovány a větrány okny střešními.

Zastřešení objektu je navrženo sedlovým dřevěným krovem s polovalbami ve štítových stěnách a s plnou valbou v části nad garáží. Jako střešní krytina je navržena betonová střešní taška Bramac v barvě hnědé.